צילומי שיניים

צילומי שיניים

הינו אמצעי המשמש את רופאי השיניים לאבחון בעיות שיניים, פה ולסת צילומי השיניים מאפשרים לרופא המטפל מבט מפורט אל תוך חלל הפה (אליו הגישה מוגבלת למד)

ישנם כמה סוגים של צילומי שיניים:

צילום פנורמי - משמש לבחינת מצב כללי ורחב  של השיניים ובעיקר הלסת  והסינוסים  ,  טוב במיוחד לצילום שיניי בינה .  

צילום זה נעשה חיצונית (ללא הכנסת ציוד צילום אל תוך חלל הפה), באמצעות מצלמה הנעה באופן רציף מסביב לראש המטופל.

.

צילום סטטוס מקביליות-מאפשר מבט  מפורט של השיניים  ובעיקר החניכיים, צילום זה הינו קפדני, ומתאפיין בצילום כל שן במרכז, במסגרתו נעשים כ-20 צילומי סטאטוס פריאפיקליים וכן כ-4 צילומי נשך. גם צילום זה דורש הכנסת סרטי רנטגן אל חלל הפה ומבוצע על ידי מכשיר צילום חיצוני.


.

צילום סטטוס פריאפיקאלי - - משמש לבחינת מצב  כללי של שיניים, מאפשר מבט על  שורשי השיניים, הכותרות, העצם ומצב החניכיים. כמו כן משמש לאבחנה ובניית תוכנית טיפול, לרבות טיפול שורש ואבחון דלקות. צילום זה דורש הכנסת סרטי רנטגן אל חלל הפה ומבוצע על ידי מכשיר צילום חיצוני. הצילום הינו נקודת.  לשם צילום סטאטוס מלא יש צורך במספר רב (14-16) של צילומים.

  • צילום C.T-משמש לבניית תוכנית טיפול הכולל השתלות שיניים קביעת מיקום השתלים על ידי מדידת עובי וגובה הלסת במקום המבוקש, טיפול הכולל הרמת הסינוס, עקירה מורכבת של שן כלואה וטיפולים הצורכים הדמיה תלת ממדית וכן הדמיה של חתכים ("פרוסות") של האזור עד לכדי מ"מ . הדמיה זו מאפשרת זיהוי רקמות עצם, כלי דם, גידולים, שומן, אבחון צפיפות העצם, ואבחון מפרקי הלסת. ההדמיה נעשית באמצעות סדרה של צילומי רנטגן, במרחקים קבועים, אשר מעובדים באמצעות תוכנת מחשב לכדי הדמיה מרחבית של האזור המצולם.
  • צילום C.T-משמש לבניית תוכנית טיפול הכולל השתלות שיניים קביעת מיקום השתלים על ידי מדידת עובי וגובה הלסת במקום המבוקש, טיפול הכולל הרמת הסינוס, עקירה מורכבת של שן כלואה וטיפולים הצורכים הדמיה תלת ממדית וכן הדמיה של חתכים ("פרוסות") של האזור עד לכדי מ"מ . הדמיה זו מאפשרת זיהוי רקמות עצם, כלי דם, גידולים, שומן, אבחון צפיפות העצם, ואבחון מפרקי הלסת. ההדמיה נעשית באמצעות סדרה של צילומי רנטגן, במרחקים קבועים, אשר מעובדים באמצעות תוכנת מחשב לכדי הדמיה מרחבית של האזור המצולם.

צילום צפלומטרי-משמש לרוב את רופאי האורתודנטיה (יישור שיניים), לצורך בניית טיפולים אסתטיים, צילום זה מאפשר שיקוף השניים, הלסתות, ורקמות הרכות באזור הפה. הצילום משקף את מספר כיוונים של הגולגולת, ובאמצעות תוכנת אנליזה ייעודית מבצע הדמיה של האזור המצולם.

כל הזכיות שמורות@טבע דנט מכון רנטגן לצילומי פה ולסת

סניף ירושלים : רחוב אגריפס 42 בניין כי''ח ת.ד 46 קומה E שער 6
טלפון : 02-6240596  02-6240605  052-6146353
כתובת אי-מייל:  Tevadent77@gmail.com